Ceviz Kabuğu Suyunun Faydaları

ceviz kabuğu suyunun faydaları

Ceviz Kabuğu Suyunun Faydaları

Halk arasında pek bilinmese de bu yazıda sizlere ceviz kabuğu suyunun faydaları hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Ağaçta yetişen bir meyve türü olan cevizin yararları hakkında çoğu kimse bilgi sahibidir. Kabuklu bir meyve olduğu için ceviz tüketirken genellikle kabukları çöpe atılır. Oysa ceviz kabuğu kaynatılarak elde edilen ceviz kabuğu suyunun birçok faydası bulunur. Ceviz kabuğu suyunun faydaları hakkında bilgi vermeden önce ceviz kabuğu suyunun nasıl hazırlanacağını bilmek önem arz eder. Ceviz kabuğunu kaynamakta olan suya atıp 15-20 dakika demlemek ceviz kabuğu suyu elde etmenizi sağlayacaktır. Bu suyu özellikle sıcak olarak tüketmeniz önerilir.Ayrıca ceviz kabuğu elde etmek için kuru veya yaş cevizlerden bütçenize uygun olanı seçmeniz her iki tür arasında ceviz kabuğu suyu elde etmek bahsinde bir fark olmadığı düşünüldüğünde mümkündür.

Faydaları Nelerdir?

Ceviz kabuğu suyunu nasıl elde edeceğimizi öğrendik. Peki, bu suyun faydaları neler? Ceviz kabuğu suyu öksürük ve soğuk algınlığına karşı oldukça etkili çözüm sunar. Çay yapar gibi, ceviz kabukları demlenerek elde edilen ceviz kabuğu suyu, aynı zamanda bağırsaklarda oluşan kurtçuk tedavisinde de etkin şekilde kullanılır. E vitamini bakımından oldukça zengin olan ceviz kabukları kaynatıldıktan sonra, gerek D vitamini eksikliği çeken kimseler gerekse diyabet hastaları için iyileştirici etkiye sahiptir.

Saç dökülmesi ve kepek problemine karşı etkin çözüm üreten ceviz kabuğu suyunun faydaları arasında tırnak ve cilt bakımını saymak mümkündür.

Son olarak Kantaron Yağının Faydaları ve Kullanımı isimli yazımızda, kantaron yağının faydaları hakkında bilgi vermiştik.

[Toplam:1    Ortalama:5/5]
admin hakkında 66 makale
ONMEDU TIP Fakültesi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.